Rondo ułatwi wyjazd z osiedla

Rondo ułatwi wyjazd z osiedla

Gmina Dywity podpisała porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie i Miastem Olsztyn w sprawie współdziałania w zakresie projektu i budowy ronda na skrzyżowaniu DK51 z ul. Wadąska - wjazdem na cmentarz komunalny i w kierunku Kieźliny oraz wjazdem na Osiedle Sterowców, z drugiej strony.

GDDKiA i gmina Dywity sfinansują po połowie tę inwestycję szacowaną na około 3 mln zł, a Olsztyn przekaże nieodpłatnie grunty.

- Cieszymy się z podpisanego porozumienia w sprawie budowy ronda, bo po będącej na ukończeniu ścieżce pieszo-rowerowej z Dywity do cmentarza, to kolejna ważna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i polepszy rozwiązania komunikacyjne na drodze krajowej nr 51 w obrębie gminy Dywity - mówi wójt Jacek Szydło. – Planowane rondo usprawni komunikację oraz obsługę cmentarza komunalnego i miejscowości Kieźliny, a także powstającego Osiedla Sterowców z DK51. Cieszy też fakt, że przedsiębiorcy deklarują zaangażowanie finansowe w inwestycję.

Gmina Dywity zabezpieczyła w budżecie na 2017 rok 750 tys. zł na wybór wykonawcy i opracowanie projektu budowlanego tej ważnej inwestycji.

Przypomnijmy, że opracowanie wstępnej koncepcji przebudowy tego skrzyżowania sfinansował ARBET. Nasza firma zadeklarowała też wsparcie dla tej inwestycji w późniejszym etapie realizacji.

źródło: Urząd Gminy Dywity