Lokal numer:

image

Lokal numer:

image

Aktualności

Osiedle Bartąg – zakończenie projektu

Osiedle Bartąg – zakończenie projektu

22 lutego 2024

W lutym bieżącego roku sprzedaliśmy ostatnie mieszkanie w budynku B17, co jednocześnie oficjalnie stało się datą zakończenia wieloletniego projektu jakim było dla nas Osiedle Bartąg. To ważny moment w dziejach naszej firmy, z uwagi przede wszystkim na skalę całej inwestycji, która w naszym portfolio obecna była przez niemal 10 ostatnich lat.

Jej początki sięgają znacznie dalej, bo grunt pod budowę osiedla został zakupiony przez nas w 2006 roku. Jednak dopiero w styczniu 2014 roku Starosta Olsztyński wydał pozwolenie na budowę pierwszego budynku – B1, a już we wrześniu 2015 obiekt ten otrzymał pozwolenie na użytkowanie, stając się nowym domem dla pierwszych mieszkańców. Finalnie na Osiedlu Bartąg wybudowaliśmy 17 budynków o łącznej powierzchni 57 043,19 m2, na co składa się 939 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 41 792,87 m2 oraz 181 garaży indywidualnych.

Przez 10 lat w okolicach osiedla zaszło wiele zmian infrastrukturalnych, które znacznie zwiększyły komfort życia mieszkańców i wartość ich lokali – powstała ul. Bukowskiego, obwodnica Olsztyna, a wzdłuż ul. Bartąskiej chodnik i przejście dla pieszych, którego budowa została sfinansowana przez naszą firmę. Należy również wspomnieć o parku handlowym powstającym w najbliższym sąsiedztwie osiedla, który wprowadzi jego lokalizację na jeszcze wyższy poziom.

Dziękujemy za zaufanie i gratulujemy wszystkim klientom, którzy wybrali Osiedle Bartąg! Jesteśmy pewni, że wybór ten, to właściwa decyzja na lata!