Lokal numer:

image

Lokal numer:

image

Aktualności

Finalizacja transakcji sprzedaży udziałów w spółce KO-MED

Finalizacja transakcji sprzedaży udziałów w spółce KO-MED

08 stycznia 2024

Wraz z końcem ubiegłego roku została sfinalizowana transakcja sprzedaży należących do naszej spółki udziałów w spółce KO-MED Centra Kliniczne sp. z o.o. amerykańskiej firmie. Tym samym zamknęliśmy projekt inwestycyjny jako inwestor kapitałowy na rynku biotechnologicznym.

Spółka KO-MED zajmuje się badaniami klinicznymi ostatniej fazy, czyli tuż przed wprowadzeniem badanych substancji na rynek jako leków najnowszej generacji. Badania te prowadzone są w oparciu o własne ośrodki badań klinicznych na terenie kraju.

Decyzję z zainwestowaniu kapitału w polski start-up z sektora badań klinicznych zarząd spółki podjął w roku 2016. Zakładany horyzont czasowy to maksymalnie 10 lat z opcją wcześniejszego wyjścia, pod warunkiem uzyskania przez naszą spółkę satysfakcjonującego zwrotu z zainwestowanego kapitału.

Po wielu miesiącach negocjacji, w dniu 29.12.2023 r. zamknięty został proces sprzedaży. Dla Amerykanów była to jedna z trzech akwizycji w Europie i pierwsza w Polsce. Dla nas to nowe doświadczenia i nauka od najlepszych, tym bardziej, że negocjacje toczyły się przy udziale bardzo renomowanych międzynarodowych kancelarii prawnych.