Lokal numer:

image

Lokal numer:

image

Aktualności

Dni otwarte dla... uczniów na budowie Żołnierskiej

Dni otwarte dla... uczniów na budowie Żołnierskiej

22 grudnia 2017

Nietypowe dni otwarte na budowie Zespołu Mieszkaniowego Żołnierska. We czwartek (15 grudnia) i w poniedziałek (18 grudnia) uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie przyglądali się z bliska specjalistycznym wykopom pod budowę nowych budynków mieszkalnych przy ul. Żołnierskiej.

Dla porządku dodajmy jeszcze, że ze względu na swoją specyficzną, niemal śródmiejską, lokalizację oraz intensywną zabudowę w sąsiedztwie, wykop pod budowę Zespołu Mieszkaniowego Żołnierska wymaga specjalistycznych umocnień i zabezpieczeń. Jak przygotowanie takiej inwestycji wygląda z bliska, mogli się przekonać uczniowie olsztyńskiej "Budowlanki".

Przypomnijmy, że na działce przy ul. Żołnierskiej powstaną dwa budynki mieszkalne. Pierwszy na 5-9 kondygnacji, a drugi będzie liczyć kondygnacji 10. Łącznie do sprzedaży oddanych zostanie aż 210 mieszkań o powierzchni od 35 do 60 mkw.

Budynki połączone będą dwupoziomową halą garażową z 230 miejscami postojowymi. Na dachu hali powstaną alejki spacerowe, miejsca wypoczynku i rekreacji oraz plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Każde mieszkanie ma wliczone w cenę komórkę lokatorską oraz miejsce postojowe w hali garażowej.

Zobacz film z wizyty uczniów ZSB: https://youtu.be/t51ojqHdoQ4