Lokal numer:

image

Lokal numer:

image

Aktualności

Budowla Lidla coraz bardziej zaawansowana

Budowla Lidla coraz bardziej zaawansowana

05 grudnia 2019

Budowa nowego Lidla ruszyła w sierpniu tuż obok tzw. Górki Jasia, popularnego miejsca rekreacji w zatorzańskiej części miasta, u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Poprzecznej. Nasza firma jest generalnym wykonawcą inwestycji.

Obecnie na działce na terenie osiedla Podleśna wciąż trwają prace ziemne. Zgodnie z umową, obiekt powinien powstać do połowy przyszłego roku, więc zakupy w nowym markecie będzie można zrobić najprawdopodobniej już latem.

Przypomnijmy, że firma ARBET Investment Group nabyła działkę kilka lat temu od gminy Olsztyn. Po wnikliwej analizie uznaliśmy, że budowa kolejnego budynku mieszkalnego w tej lokalizacji byłaby błędem. Za rozwiązanie korzystniejsze dla mieszkańców osiedla i osiedli sąsiednich uznaliśmy budowę dyskontu. Obecnie nieruchomość należy do właściciela marki Lidl, a nasza firma występuje w roli wykonawcy inwestycji.

Nie będzie to pierwsza tego typu realizacja. Kilka lat temu w podobnym trybie powstał Lidl przy ul. Bałtyckiej na terenie Osiedla Nad Jeziorem Długim.