Lokal numer:

image

Lokal numer:

image

Aktualności

budowa ul. Bohaterów Monte Cassino

budowa ul. Bohaterów Monte Cassino

02 listopada 2015

Po miesiącach negocjacji z przedstawicielami ratusza ruszyła budowa ul. Bohaterów Monte Cassino. To znakomita wiadomość dla mieszkańców prestiżowego Osiedla Leśna, którzy w końcu będą mogli dojechać do swoich domów w pełni utwardzoną drogą.

Osiedle przy ul. Leśnej to wizytówka firmy ARBET. Nic więc dziwnego, że od miesięcy władze naszej firmy zabiegały o budowę, należącej do miasta, nawierzchni ul. Bohaterów Monte Cassino.

Kilkusetmetrowa droga prowadzi od ul. Artyleryjskiej do wyjątkowo urokliwego, a zarazem prestiżowego osiedla, ale samą drogę trudno nazwać reprezentacyjną. Wiele wskazuje jednak na to, że taki stan rzeczy potrwa już niedługo. Nasz cel w końcu udało się bowiem osiągnąć. W połowie października remont drogi nareszcie się zaczął. „Nareszcie”, bo porozumienie w tej sprawie ARBET podpisał z gminą już 26 stycznia 2015 roku, a początkowy termin ukończenia robót wyznaczono na 31 października 2015.

Jak deklaruje wyłoniony przez olsztyński ratusz wykonawca, prace mają być sfinalizowane do końca roku. To oznacza, że od 2016 roku mieszkańcy osiedla przy ul. Leśnej w końcu będą mogli dojeżdżać do swoich domów asfaltową, w pełni utwardzoną drogą.

Warto dodać, iż choć ul. Bohaterów Monte Cassino nie jest drogą osiedlową ale miejską, spółka ARBET Deweloper  sp. z o.o. dokłada do tej inwestycji około 370 tys. PLN. Drugie tyle ma pokryć gmina.